
Opublikowana została wersja enova365 oznaczona numerem 2512.7.8.
W wersji udostępniono kolejny pakiet funkcjonalności związanych z Krajowym Systemem e-Faktur, Pulpitem Klienta Biura Rachunkowego oraz w obszarze kadrowo-płacowym.
Handel:
- KSeF– Korekta faktury zaliczkowej – Wprowadzono możliwość uzupełniania o własną treść pola „Przyczyna korekty” w przypadku korekt faktur zaliczkowych. Wprowadzona informacja jest następnie uwzględniana podczas eksportu dokumentu do KSeF.
- KSeF – Powiązany proces – Dodano nową czynność „Otwórz powiązany proces”, która jest dostępna dla dokumentów występujących w niezakończonym procesie „Zbiorcza wysyłka KSeF”. Dzięki niej możemy w szybki sposób przejść z dokumentu do niezakończonego procesu, w którym on występuje.
- KSeF – Obsługa samofakturowania w pobieraniu faktur – Wprowadzono możliwość kontroli pobieranych faktur pod kątem procedury samofakturowania poprzez parametr „Uwzględniaj samofakturowanie”, co pozwala na łatwiejsze zarządzanie dokumentami.
- KSeF – Blokada drukowania faktury bez numeru KSeF – Dodano mechanizm kontroli wydruku faktur przeznaczonych do KSeF. Mechanizm przy próbie wydruku faktury bez numeru KSeF w zależności od ustawienia wyświetla komunikat lub blokuje wydruk.
Księgowość:
- KSeF w Pulpicie Klienta Biura Rachunkowego – Dodano czynność „Otwórz powiązany proces”, która pozwala w szybki sposób przejść z dokumentu do procesu zbiorczej wysyłki do KSeF. Czynność dostępna jest dla wybranego zaznaczonego dokumentu i dla użytkownika, który utworzył proces.
- Wprowadzono możliwość kontroli pobieranych faktur pod kątem procedury samofakturowania poprzez parametr „Uwzględniaj samofakturowanie”, co pozwala na łatwiejsze zarządzanie dokumentami.
Kadry Płace:
- Worksmile – Rozszerzyono zakres integracji z Platformą Worksmile o obsługę wniosków o nieobecności, poprzez synchronizację procesu obiegu wniosków pomiędzy systemami. Z poziomu Worksmile umożliwiono składanie wniosków o nieobecności oraz realizację procesu decyzyjnego dotyczącego wniosków (akceptacja/odrzucenie) z uwzględnieniem synchronizacji definicji nieobecności oraz naliczonych limitów nieobecności.
- Zaktualizowaono wydruki „Podstawa naliczania zasiłków (ZUS Z-3)” oraz „Podstawa naliczania zasiłków (ZUS Z-3a)”.
Zobacz ulotkę do wersji 2512.7.8
instalator standard enova365 .2512.7.8.
instalator multi enova365 .2512.7.8